Discover a wealth of knowledge at Westonci.ca, where experts provide answers to your most pressing questions. Get quick and reliable solutions to your questions from knowledgeable professionals on our comprehensive Q&A platform. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.
Sagot :
$1.12 / 12 eggs = x / 3 eggs
Cross-multiply:
($1.12 times 3 eggs) = ('x' times 12 eggs)
3.36 dollar-eggs = 12x eggs
Divide each side by 12 eggs :
3.36 dollar-eggs / 12 eggs = x
x = 0.28 dollar
Cross-multiply:
($1.12 times 3 eggs) = ('x' times 12 eggs)
3.36 dollar-eggs = 12x eggs
Divide each side by 12 eggs :
3.36 dollar-eggs / 12 eggs = x
x = 0.28 dollar
Thank you for your visit. We're committed to providing you with the best information available. Return anytime for more. We appreciate your time. Please revisit us for more reliable answers to any questions you may have. Westonci.ca is here to provide the answers you seek. Return often for more expert solutions.