Looking for trustworthy answers? Westonci.ca is the ultimate Q&A platform where experts share their knowledge on various topics. Join our Q&A platform to get precise answers from experts in diverse fields and enhance your understanding. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.
Sagot :
Sally:
1. 300
2. 300 + 10 = 310
3. 310 + 10 = 320
4. 320 + 10 = 330
5. 330 + 10 = 340
6. 340 + 10 = 350
Now we know that the last number of Hans was 350, so:
6. 350
5. 350 + 100 = 450
4. 450 + 100 = 550
3. 550 + 100 = 650
2. 650 + 100 = 750
1. 750 + 100 = 850
Answer: Hans started counting from 850.
1. 300
2. 300 + 10 = 310
3. 310 + 10 = 320
4. 320 + 10 = 330
5. 330 + 10 = 340
6. 340 + 10 = 350
Now we know that the last number of Hans was 350, so:
6. 350
5. 350 + 100 = 450
4. 450 + 100 = 550
3. 550 + 100 = 650
2. 650 + 100 = 750
1. 750 + 100 = 850
Answer: Hans started counting from 850.
Answer:
850
Step-by-step explanation:
Sam has counted from 300.
He has counted by ten from 300.
His counting
300
310
320
330
340
350
Let us consider that Hans counted back from 850.
850
850-100=750
750-100=650
650-100=550
550-100=450
450-100=350
Both reacted answer is 350. Hans started counting from 850
Hence, 850 is correct answer
We hope you found what you were looking for. Feel free to revisit us for more answers and updated information. We hope this was helpful. Please come back whenever you need more information or answers to your queries. Discover more at Westonci.ca. Return for the latest expert answers and updates on various topics.