Welcome to Westonci.ca, your go-to destination for finding answers to all your questions. Join our expert community today! Get detailed and precise answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

If 3 apples cost $6 ,how much would 12 apples cost ?

Sagot :

3 apple costs $6
1 apple costs $6/3
12 apple costs $6/3*12
                        =  $24

so 12 apple costs $24