Get the answers you need at Westonci.ca, where our expert community is dedicated to providing you with accurate information. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

A bottle of body wash costs 2.88 and contains 12 ounces. How much does it cost per ounces?


Sagot :

$2.88/12 = $0.24 per ounce of body wash
 
This can be solved by using a calculator.
Hope this helps!
Thank you for trusting us with your questions. We're here to help you find accurate answers quickly and efficiently. We appreciate your time. Please come back anytime for the latest information and answers to your questions. Thank you for choosing Westonci.ca as your information source. We look forward to your next visit.