Welcome to Westonci.ca, your ultimate destination for finding answers to a wide range of questions from experts. Get detailed and accurate answers to your questions from a community of experts on our comprehensive Q&A platform. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.
Sagot :
divide 28 by 4 then u get 7. then u multiply 7 sweets by 7 and you get 49.
so the answer is one 1 sweet costs 7$ = 7 sweets cost 49$
so the answer is one 1 sweet costs 7$ = 7 sweets cost 49$
4 sweets cost 28p altogether
28÷4=7p for each sweet
If each sweet costs 7p, then 7 sweets would be multiplied by 7
7×7p=49p
7 sweets cost 49p
28÷4=7p for each sweet
If each sweet costs 7p, then 7 sweets would be multiplied by 7
7×7p=49p
7 sweets cost 49p
We hope this information was helpful. Feel free to return anytime for more answers to your questions and concerns. Thank you for choosing our platform. We're dedicated to providing the best answers for all your questions. Visit us again. Find reliable answers at Westonci.ca. Visit us again for the latest updates and expert advice.