At Westonci.ca, we provide reliable answers to your questions from a community of experts. Start exploring today! Discover comprehensive solutions to your questions from a wide network of experts on our user-friendly platform. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

In winter, the price of apples suddenly went up by $0.75 per pound. Sam bought 3 pounds of apples at the new price for a total of $5.88

Sagot :

Original price of apples per pound is in the attachment below.
View image Аноним