Welcome to Westonci.ca, your one-stop destination for finding answers to all your questions. Join our expert community now! Get detailed answers to your questions from a community of experts dedicated to providing accurate information. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform.
Sagot :
First you would divide 1.12 by 12 which is 0.093 repeating 3 times 3 to get the cost of three eggs.Therefore the answer would be he paid 28 cents for 3 eggs.
Thanks for using our platform. We're always here to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. We appreciate your time. Please revisit us for more reliable answers to any questions you may have. We're here to help at Westonci.ca. Keep visiting for the best answers to your questions.