Westonci.ca offers quick and accurate answers to your questions. Join our community and get the insights you need today. Connect with a community of experts ready to help you find solutions to your questions quickly and accurately. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

janice bought 4oranges for $3.40.what is the unit price

Sagot :

You have to divide 3.40/4 and the unit price will be 0.85
well 4/$3.40 = 1/?
3.40÷4=0.85
so 85 cents for one orange because it was $3.40 for 4 oranges so divide it and younhet the answer