Welcome to Westonci.ca, the ultimate question and answer platform. Get expert answers to your questions quickly and accurately. Explore our Q&A platform to find in-depth answers from a wide range of experts in different fields. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.

janice bought 4oranges for $3.40.what is the unit price

Sagot :

You have to divide 3.40/4 and the unit price will be 0.85
well 4/$3.40 = 1/?
3.40÷4=0.85
so 85 cents for one orange because it was $3.40 for 4 oranges so divide it and younhet the answer