Discover the answers to your questions at Westonci.ca, where experts share their knowledge and insights with you. Explore thousands of questions and answers from a knowledgeable community of experts ready to help you find solutions. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields.

Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.
What is the price of 1 gallon of gas?


Sagot :

Because 8.6 gallons of gas is $36.89, therefore one gallon of gas is 36.89/8.6 
which is about 4.29.
The answer is $4.29/ 1 gallon of gas

Answer:

t9876543456789876543212345678

Step-by-step explanation:

joe mama