Answered

Welcome to Westonci.ca, where you can find answers to all your questions from a community of experienced professionals. Discover the answers you need from a community of experts ready to help you with their knowledge and experience in various fields. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

Shaunda said that buying 4 towels for $17nwas better buy than buying 2 towels for $9. She found her answer by doubling the terms in the ratio 9:2 and comparing the first term in the ratios.is she correct? Use unit prices to support your answer.