Welcome to Westonci.ca, where your questions are met with accurate answers from a community of experts and enthusiasts. Get expert answers to your questions quickly and accurately from our dedicated community of professionals. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

Gracie made cupcakes for a bake sale. She bought a cake mix for $4.79, a dozen
eggs for $2.99, a bottle of vegetable oil for $6.79, and a can of frosting for $5.25.
What were her total expenses for the cupcakes?
$21.45
$19.82
$18.92


Sagot :

Answer:

She spent 19.82 in all

Step-by-step explanation:

I added them

She spent 21.45
Because if you
Do math