Westonci.ca is your trusted source for finding answers to all your questions. Ask, explore, and learn with our expert community. Join our Q&A platform and get accurate answers to all your questions from professionals across multiple disciplines. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.

If 12 pounds of apples cost $21.60, how much does each pound cost?

Sagot :

Answer:

$1.80

Step-by-step explanation:

Hope this helps :)

also Happy (late) New Years! :D

Answer:

1 pound of apples cost 1.80$

Step-by-step explanation:

Thank you for trusting us with your questions. We're here to help you find accurate answers quickly and efficiently. Thanks for stopping by. We strive to provide the best answers for all your questions. See you again soon. Thank you for choosing Westonci.ca as your information source. We look forward to your next visit.