Westonci.ca is the Q&A platform that connects you with experts who provide accurate and detailed answers. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.

Please help I’m so close to passing math

Please Help Im So Close To Passing Math class=

Sagot :

Answer:

$0.14 per ounce of salsa

Step-by-step explanation:

2.80/20

Move decimal to make the number a whole number

(Have to move the decimal the same amount of spaces)

28/200

0.14

Hope this helps. Have a nice day

Answer:

$0.14

Step-by-step explanation:

20-ounce =2.80

1- " =2.80/20

=280/100 × 1/20

=14/100

=$0.14