Welcome to Westonci.ca, your one-stop destination for finding answers to all your questions. Join our expert community now! Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable professionals on our platform. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals.

what is the unit cost per napkin if its 15 in a pack for 3.90

Sagot :

9514 1404 393

Answer:

  $0.26

Step-by-step explanation:

To find cost per napkin, divide the cost by the number of napkins:

  cost/napkin = $3.90/(15 napkins) = $0.26/napkin