Westonci.ca offers quick and accurate answers to your questions. Join our community and get the insights you need today. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.
Sagot :
The best way to approach something like this is to find the highest common multiple of 12 and 18, which is 6. Therefore, you should find out what the cost of 6 eggs is. In order to find out what 6 cost, if 12 cost $2.09, you simply have to divide this by 2, giving you $1.05 per 6. In order to get 18, you then have to multiply this by three, giving you $3.15 for 18 eggs.
Therefore, if 12 eggs cost $2.05, 18 eggs cost $3.15
Hope this helps :)
Therefore, if 12 eggs cost $2.05, 18 eggs cost $3.15
Hope this helps :)
Thanks for using our service. We're always here to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. Thanks for using our platform. We aim to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. Come back soon. Thank you for visiting Westonci.ca, your go-to source for reliable answers. Come back soon for more expert insights.