Discover the answers you need at Westonci.ca, where experts provide clear and concise information on various topics. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.
Sagot :
The answer would be $8.98. If each pound of apples costs $3.59 cents and you buy 2.5 pounds, your equation would be 2.5(3.59)=8.98.
We appreciate your visit. Hopefully, the answers you found were beneficial. Don't hesitate to come back for more information. Thank you for visiting. Our goal is to provide the most accurate answers for all your informational needs. Come back soon. Stay curious and keep coming back to Westonci.ca for answers to all your burning questions.