Westonci.ca is the best place to get answers to your questions, provided by a community of experienced and knowledgeable experts. Get immediate answers to your questions from a wide network of experienced professionals on our Q&A platform. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform.
Sagot :
Answer:
$11.23
Step-by-step explanation:
To find the unit price divide the price by the product. For example, 12 ounces of juice costs $2.45. You divide $2.45 by 12 ounces. The unit price would be $0.20.
I hope this helped you, if it did more than all the other answers that may be on your question, feel free to give me brainliest, I would really appreciate it.
Thanks for using our service. We're always here to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. We appreciate your time. Please come back anytime for the latest information and answers to your questions. Thank you for choosing Westonci.ca as your information source. We look forward to your next visit.