Answered

At Westonci.ca, we provide clear, reliable answers to all your questions. Join our vibrant community and get the solutions you need. Get quick and reliable answers to your questions from a dedicated community of professionals on our platform. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

A 9-yard roll of white paper costs $1.98. What is the unit price?

Sagot :

Answer:

$0.22

Step-by-step explanation:

divide $1.98 by 9 to get the unit price