At Westonci.ca, we provide reliable answers to your questions from a community of experts. Start exploring today! Discover the answers you need from a community of experts ready to help you with their knowledge and experience in various fields. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.

Can yiu ANSWER ALL OF THEESE QUESTIONS :
1.Its cost $10.00 for 20 oranges. Is $2.00 per orange accurate?

2.Find the unit rate for 5 cans of chicken soup that cost a total of $2.00.​


Sagot :

Answer:

yes number one yes the second one 2/5

Step-by-step explanation:

Answer: ok little Timmy

Step-by-step explanation:

1 = yes

2 = 10