Westonci.ca is the premier destination for reliable answers to your questions, provided by a community of experts. Connect with professionals ready to provide precise answers to your questions on our comprehensive Q&A platform. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform.

what is a better deal 12 cans for $0.88 each or 16 cans for $ 0.85 each

Sagot :

I’ll pay 10.56$ for 12 or 13.60$ for 16... 12 cans is the best option in my opinion

16 cans for .85 cents is a better deal because it is less cents per can than there is in the other deal. May I please be the brainiest? I have never been that and I would love it