Welcome to Westonci.ca, the ultimate question and answer platform. Get expert answers to your questions quickly and accurately. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable professionals on our platform. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.

Hello :)
Please help me solve this

Explain answer



Hello Please Help Me Solve This Explain Answer class=

Sagot :

it’s A

the chart in a shows it costs $19.36 for 8 gallons so times 2 it’s 16 gallons for $38.72

in the chart for b it shows about $40 if you go straight up from 16

that makes store a $1.28 less
We appreciate your visit. Our platform is always here to offer accurate and reliable answers. Return anytime. Thank you for your visit. We're committed to providing you with the best information available. Return anytime for more. We're glad you visited Westonci.ca. Return anytime for updated answers from our knowledgeable team.