Explore Westonci.ca, the top Q&A platform where your questions are answered by professionals and enthusiasts alike. Connect with professionals on our platform to receive accurate answers to your questions quickly and efficiently. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.

Please no wrong answers

John bought 6 dumplings for $3.00.

Let x represent the number of dumplings purchased, and let y represent the total cost.

Graph the line that represents the proportional relationship.