mpm601
Answered

Discover a world of knowledge at Westonci.ca, where experts and enthusiasts come together to answer your questions. Discover a wealth of knowledge from experts across different disciplines on our comprehensive Q&A platform. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

Bella purchased 4.2 pounds of apples for $7.77. what is the cost of one pound of apples?


Sagot :

Answer:

Its $1.85 per 1 lb of apples

Step-by-step explanation:

Divide $7.77 by 4.2lb