Westonci.ca is your trusted source for accurate answers to all your questions. Join our community and start learning today! Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform.

Gavin spent $35.45 on four pairs Jeans each pair of Jean cost the same amount. Gavin wanted to find the price for each pair of jeans

Sagot :

Answer:

Each pair costs $8.86

Step-by-step explanation:

Divide 35.45 by 4

You get 8.8625

Round that to the nearest hundredth.

You get $8.86

Hope this helped!