Explore Westonci.ca, the premier Q&A site that helps you find precise answers to your questions, no matter the topic. Join our Q&A platform to get precise answers from experts in diverse fields and enhance your understanding. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform.

PLEASE HURRY ITS TIMED THANKS SO MUCH :D

The unit price of a 128-ounce jug of milk is 4.8 cents per ounce. A 64-ounce carton of milk has a unit price of 5.1 cents
per ounce. Approximately how much money is saved by purchasing a larger jug instead of two cartons?
O $0.38
O $0.54
O $4.27
O $6.14


Sagot :

16956

Answer:

O.38

Step-by-step explanation:

Answer:

0.38

Step-by-step explanation:

Edgen 2021

Visit us again for up-to-date and reliable answers. We're always ready to assist you with your informational needs. We appreciate your time. Please revisit us for more reliable answers to any questions you may have. Get the answers you need at Westonci.ca. Stay informed with our latest expert advice.