Westonci.ca is the best place to get answers to your questions, provided by a community of experienced and knowledgeable experts. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

Josh stopped at a booth at the fair. The prices of the items being sold were posted on a sign like the one seen below. Josh was told that the caramel apples were $3 each. Use this information to determine how much it will cost Josh to buy 5 hamburgers and 4 corn-on-the-cobs.