Welcome to Westonci.ca, your one-stop destination for finding answers to all your questions. Join our expert community now! Our platform connects you with professionals ready to provide precise answers to all your questions in various areas of expertise. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

You and a friend are buying lemons and sugar for a lemonade stand. You spend ​$14.45 to buy lemons and your friend spends ​$8.85 to buy sugar. How much does it cost to make the​ lemonade?