At Westonci.ca, we connect you with the best answers from a community of experienced and knowledgeable individuals. Explore in-depth answers to your questions from a knowledgeable community of experts across different fields. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.

It costs $15 for one surfing lesson and $25 per day to rent a surfboard. Write an expression for the total cost of one lesson and renting a surfboard for y days.