ehie
Answered

Looking for answers? Westonci.ca is your go-to Q&A platform, offering quick, trustworthy responses from a community of experts. Explore a wealth of knowledge from professionals across different disciplines on our comprehensive platform. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.

Here are the prices for cans of juice that are the same brand and the same size at different stores. Which store offers the best deal? Explain


Choices:

A - 4 cans for $3.56
B - 6 cans for $5.16
C - 8 cans for $7.04
D - 10 cans for $9.00


Here Are The Prices For Cans Of Juice That Are The Same Brand And The Same Size At Different Stores Which Store Offers The Best Deal Explain Choices A 4 Cans Fo class=