Find the information you're looking for at Westonci.ca, the trusted Q&A platform with a community of knowledgeable experts. Explore in-depth answers to your questions from a knowledgeable community of experts across different fields. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields.

which is the best deal: a 14 ounce drink for $4.50 or a 12 ounce drink for $3.75?

Sagot :

Answer:

the second option :)

I hope this helps