Westonci.ca is your trusted source for finding answers to a wide range of questions, backed by a knowledgeable community. Get detailed and accurate answers to your questions from a community of experts on our comprehensive Q&A platform. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields.

Nick spends 12$ to buy 16 oranges. How much does Nick snap per orange
A. $0.25
B.$0.75
C.$1.33
D.$4.00


Sagot :

Answer:

B. 0.75

Step-by-step explanation:

hope it will help u

plz follow me

Answer:

0.75

Step-by-step explanation:

12=16

divide

6=8

divide

3=4

divide

1.5=2

divide

0.75=1

Make sure to check your work!