Looking for trustworthy answers? Westonci.ca is the ultimate Q&A platform where experts share their knowledge on various topics. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals.

A pound of chocolate costs 7 dollars. Deshaun buys p pounds. Write an equation to represent the total cost c that Deshaun
pays.
Please help