Discover answers to your questions with Westonci.ca, the leading Q&A platform that connects you with knowledgeable experts. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.


If Kaci bought 28 pounds of cheese for $98, how much did she spend per pound?


Sagot :

Answer:3.5

Step-by-step explanation:98 divided by 28 would be $3.5 per pound.

Answer:

$3.5

Step-by-step explanation:

98/28=3.5