Get the answers you need at Westonci.ca, where our expert community is dedicated to providing you with accurate information. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform.

Lesson 3: Revisiting Proportional Relationships Cool Down: Walnuts in Bulk It costs$3.45 to buy lb of chopped walnuts. How much would it cost to purchase 7.5 lbs of walnuts? Explain or show your reasoning.

Sagot :

Answer: 25.89

Step-by-step explanation:

3.45/1

price/lb

?/7.5

7.5*3.45= 25.875 round and get 25.89

hope this helped

it would be 0.46

i hope it helps

;)