Discover the answers you need at Westonci.ca, where experts provide clear and concise information on various topics. Get quick and reliable solutions to your questions from knowledgeable professionals on our comprehensive Q&A platform. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform.
Sagot :
Answer:
25$
Step-by-step explanation:
If Four bags is 10$ 10 x 2 = 20$
and Two bags is 5$ by dividing by 2 so the answer is 25$
Answer:
$25
Step-by-step explanation:
Since four bags is ten dollars you would want to find the unit rate. So you would do 10 divided by 4 to get how many dollars it would be to get one bag which is 2.5. So then we just multiply 2.5 by ten and get $25
Thanks for using our platform. We're always here to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. We appreciate your time. Please revisit us for more reliable answers to any questions you may have. Discover more at Westonci.ca. Return for the latest expert answers and updates on various topics.