Discover a wealth of knowledge at Westonci.ca, where experts provide answers to your most pressing questions. Get immediate and reliable solutions to your questions from a knowledgeable community of professionals on our platform. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

Determine the unit rate of the situation: purchasing 3 yards of fabric for $7.47 * 2.49 What is the label that you would use to describe your unit rate? *

Sagot :

Answer:

what grade are you in

Step-by-step explanation:

Thank you for your visit. We're dedicated to helping you find the information you need, whenever you need it. Your visit means a lot to us. Don't hesitate to return for more reliable answers to any questions you may have. Your questions are important to us at Westonci.ca. Visit again for expert answers and reliable information.