At Westonci.ca, we connect you with the answers you need, thanks to our active and informed community. Join our platform to get reliable answers to your questions from a knowledgeable community of experts. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.

What is the correct answer?

What Is The Correct Answer class=

Sagot :

Answer:D

$6/ 8 bottles = $0.75 per bottle for Sunny’s

$11/ 15 bottles = $0.7333 per bottle for Shruti’s

Step-by-step explanation:

Answer:

Find the number of dollars per kind of water. Then try multiplying the dollar amount per one water by 8 and 15 depends on water. If you need help try finding helpful videos or ask your parents.

Step-by-step explanation:

If you just get an answer and not understand how you got it, then you won't be able to it later and it will get worse and worse.

Thanks for stopping by. We strive to provide the best answers for all your questions. See you again soon. We appreciate your time. Please revisit us for more reliable answers to any questions you may have. Westonci.ca is your go-to source for reliable answers. Return soon for more expert insights.