Westonci.ca connects you with experts who provide insightful answers to your questions. Join us today and start learning! Get quick and reliable solutions to your questions from knowledgeable professionals on our comprehensive Q&A platform. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields.
Sagot :
Answer:
The store Julie's mom goes to has a better price.
Step-by-step explanation:
You would take the price and divide it by the number of pounds. $/lbs
Julies mom: 2.70/5 = 54 cents per lbs
Mario's mom: 2.60/4 = 65 cents per lbs
Answer:
The store Julie's mom goes to has a better price.
Step-by-step explanation:
Your visit means a lot to us. Don't hesitate to return for more reliable answers to any questions you may have. We appreciate your time. Please revisit us for more reliable answers to any questions you may have. Thank you for using Westonci.ca. Come back for more in-depth answers to all your queries.