Answered

Welcome to Westonci.ca, the place where your questions find answers from a community of knowledgeable experts. Discover comprehensive solutions to your questions from a wide network of experts on our user-friendly platform. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

At the supermarket you can fill your own gummy bear container. A customer buys 12 oz of gummy bears for $5.40.


How much does bears cost per ounce?