Answered

Welcome to Westonci.ca, where your questions are met with accurate answers from a community of experts and enthusiasts. Our Q&A platform provides quick and trustworthy answers to your questions from experienced professionals in different areas of expertise. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

Mrs. Johnson went to H-E-B. She bought a ham, 3 pounds of cheese and an 8-pack of tissues for $17.44. What was the unit price for the tissues?

Answer: Unit price = $


Sagot :

Answer:

2.18

Step-by-step explanation: 17.44 divided by 8 = 2.18