Get reliable answers to your questions at Westonci.ca, where our knowledgeable community is always ready to help. Explore a wealth of knowledge from professionals across different disciplines on our comprehensive platform. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.

1. Find the unit rate per sandwich. Round to the
nearest hundredth if necessary: $210 for 50
sandwiches.


Sagot :

$4.2 because $210 dived by 59 is 4.2

Answer:

$4.20

Step-by-step explanation:

You take 210 and divide it by 50 and then it equals out to $4.20. Hope this helps! <3