At Westonci.ca, we make it easy for you to get the answers you need from a community of knowledgeable individuals. Experience the convenience of getting reliable answers to your questions from a vast network of knowledgeable experts. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.

Which is a better deal: 10 pounds of hamburger for $4.99 or 5 pounds of hamburger for $2.69? PLEASE HELP ME QUICKLY ILL LOVE YOU FOREVER<33

Sagot :

Answer:

10 pounds for $4.99

Step-by-step explanation:

If you multiply the 5 pounds for 2.69 by 2, you would get 10 pounds of hamburger for 5.38 which is more than 4.99

10 pounds for 4.99
omg i need 20 characters but that’s the answer