Westonci.ca is the Q&A platform that connects you with experts who provide accurate and detailed answers. Join our platform to connect with experts ready to provide detailed answers to your questions in various areas. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

Sandra bought 5 pounds of sweet potatoes for $6.80. What is the cost per pound of the sweet potatoes?

Sagot :

Answer:

the answer should be 1.36$ per pound of potatoes

Thank you for choosing our platform. We're dedicated to providing the best answers for all your questions. Visit us again. Thank you for your visit. We're dedicated to helping you find the information you need, whenever you need it. Keep exploring Westonci.ca for more insightful answers to your questions. We're here to help.