Discover the answers you need at Westonci.ca, where experts provide clear and concise information on various topics. Experience the convenience of getting accurate answers to your questions from a dedicated community of professionals. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields.

A store sells 5 T-shirts for $49.05. What is the unit cost per T-shirt?