Westonci.ca is the best place to get answers to your questions, provided by a community of experienced and knowledgeable experts. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing precise answers to your questions in different areas. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.
Sagot :
Answer:
$104
Step-by-step explanation:
So, in one hour it would cost $13. Times 8, because we want to see what would be the cost for 8 hours, and 8 times 13 is 104.
Answer:
$104
Explanation:
39 divided by 3 gives you 13. This means that the surf board costs $13 per hour. To find how much it will be for 8 hours, multiply 13 by 8. This gives you 104 which is the correct answer for your question :)
$104
Explanation:
39 divided by 3 gives you 13. This means that the surf board costs $13 per hour. To find how much it will be for 8 hours, multiply 13 by 8. This gives you 104 which is the correct answer for your question :)
Thanks for using our service. We aim to provide the most accurate answers for all your queries. Visit us again for more insights. Thanks for using our service. We're always here to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. Westonci.ca is committed to providing accurate answers. Come back soon for more trustworthy information.