At Westonci.ca, we connect you with the best answers from a community of experienced and knowledgeable individuals. Explore a wealth of knowledge from professionals across different disciplines on our comprehensive platform. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform.
Sagot :
Answer:
I'm only here cause of the pfp haha
Step-by-step explanation:
you look good if that's you
Answer:
a) $53.34
b) 84,360.9 gallons
Step-by-step explanation:
let 'x' = cost of bill for 30,000 gallons
a) i set up a proportion as follows:
$1.33/748g = x/30,000
i cross-multiplied and got $53.34
b) i set up a proportion as follows:
let 'y' = how many gallons $150 can buy
$1.33/748g = 150/y
i cross-multiplied and got 84,360.9 gallons
Thank you for your visit. We're dedicated to helping you find the information you need, whenever you need it. We appreciate your time. Please revisit us for more reliable answers to any questions you may have. Discover more at Westonci.ca. Return for the latest expert answers and updates on various topics.