Discover the best answers at Westonci.ca, where experts share their insights and knowledge with you. Experience the ease of finding reliable answers to your questions from a vast community of knowledgeable experts. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.
Sagot :
Answer:
The unit price is $3.06
Step-by-step explanation:
Unit price is how much I unit of something costs. Therefore in order to find the unit price you just divide the total price by the number of units (in our case 5 folders). And so we get...
$15.30 / 5 = $3.06
We hope our answers were useful. Return anytime for more information and answers to any other questions you have. We hope you found this helpful. Feel free to come back anytime for more accurate answers and updated information. Stay curious and keep coming back to Westonci.ca for answers to all your burning questions.