Discover answers to your most pressing questions at Westonci.ca, the ultimate Q&A platform that connects you with expert solutions. Explore thousands of questions and answers from a knowledgeable community of experts on our user-friendly platform. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.

Jenny's bakery sells carrot muffins for $2 each. The electricity to run the oven is $120 per day and the cost of making one carrot muffin is $1.40. How many muffins must be sold each day to break even? How many days will it take to break even?