Welcome to Westonci.ca, the place where your questions are answered by a community of knowledgeable contributors. Discover comprehensive solutions to your questions from a wide network of experts on our user-friendly platform. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.

Jacob and Adam are selling pies for a school fundraiser. Customers can buy cherry pies and blackberry pies. Jacob sold 1 cherry pie and 1 blackberry pie for a total of $35. Adam sold 12 cherry pies and 9 blackberry pies for a total of $360. Find the cost each of one cherry pie and one blackberry pie. Write as an ordered pair. Ex: (cherry pie, blackberry pie)