Discover the answers to your questions at Westonci.ca, where experts share their knowledge and insights with you. Get detailed and accurate answers to your questions from a community of experts on our comprehensive Q&A platform. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

drag and drop the unit rate for each size of peanut butter into the correct box to complete the statements

Drag And Drop The Unit Rate For Each Size Of Peanut Butter Into The Correct Box To Complete The Statements class=

Sagot :

Answer:

A regular one costs $0.27 and family costs $0.13.

Step-by-step explanation:

Just divide $2.43 with 9 and then do the same with the family one.

Answer:

Reg- 0.27  Family-0.13

Step-by-step explanation: